Pers: Van der Scheur symbool voor jonger Veenendaal

Afgelopen week was dit artikel te lezen in de Gelderlander:l

 

door: Henk Brouwer

 

VEENENDAAL

 

De technische staf van vijfdeklasser Veenendaal besloot deze zomer de voorkeur te geven aan de eigen jeugd in het eerste elftal en het niet meer te zoeken in spelers van buitenaf. Jan-Willem van der Scheur is één  van de vier jongelingen in de selectie van de geel-blauwen. Afgelopen zaterdag  bij DWSV(0-5 winst) in Utrecht zorgde de zeventienjarige middenvelder voor twee van de vijf treffers. Met het hoofd nog wel. ,, Ik ben meestal de kleinste van het veld met mijn 1.75 meter. Dan denken ze misschien wel dat ik toch niet kan koppen. Ik kreeg in die wedstrijd alle vrijheid en maakte daar mooi gebruik van.’’ Na een lange periode bij de jeugd van DOVO stapte de VWO-scholier twee jaar geleden over naar Veenendaal. ,, Samen met Stefan Verwoert en Max van Manen hadden we het niet meer naar de zin. We moesten heel veel dingen zelf regelen. Hier was het goed voor elkaar en toen zijn we bij Veenendaal in de A spelen.’’ Begin dit seizoen werden ze bij de selectie van het eerste elftal gehaald. ,, We zijn met vier jongens van 17 en 18 jaar. De andere spelers zijn allemaal eind twintig of begin dertig. Ze vinden het leuk om ons te begeleiden.’’ Voor de jongste man in de selectie is er nog niet iedere week een basisplaats weggelegd. ,, Ik mag ook nog in de A spelen en daar kan ik mijn minuten maken. Maar als ik de kans krijg, zoals afgelopen zaterdag, dan moet ik die proberen te grijpen.’’ Trainer André Quint, dit seizoen weer terug bij de club waar hij lang speelde,  wil dat zijn elftal deze competitie vooral probeert lekker te voetballen. ,, Dat is ons doel. Hij hamert erop dat de sfeer goed moet zijn en dat we wat voor elkaar moeten over hebben Dat is ook zo. Vorig seizoen waren er enkele individueel sterkere spelers, maar het was geen team. We begonnen heel goed in de competitie met twee overwinningen op rij. Nu staan we nu op de zesde plaats, maar volgens mij moeten we nog wel een paar plaatsen kunnen stijgen.’’ Volgens Van der Scheur is het sterkste deel van Veenendaal de defensie. ,, Ze zijn misschien niet snel, maar fysiek heel sterk. Op het middenveld komen we nog loopvermogen te kort. Dat merk ik bij mezelf. Voorin spelen we met twee aanvallers. Gert Jan (Snijders,red) is ook achttien, maar al heel gevaarlijk. Hij scoort regelmatig.’’ Het grote verschil met het spelen bij de jeugd ligt met name in het tempo. ,, Bij de jeugd kan ik rustiger een bal aannemen. Daar moet ik dus nog aan wennen.’’ Voor de toekomst hoopt de Veenendaler dat de groep bij elkaar blijft, misschien aangevuld met nog

Geef een reactie