Veenendaal 1 2e in Rebergen zaalvoetbal toernooi

VEENENDAAL Het Rebergen zaalvoetbaltoernooi is een begrip en dat werd vandaag opnieuw bewezen. In Sporthal West streden voetbalclubs uit Veenendaal en omstreken voor die felbegeerde beker. Met een enthousiast publiek en fanatieke spelers was het feest compleet. De finale tussen DOVO en Veenendaal eindigde in een 1-0 winst voor de regerend kampioen. ,,We hadden een schitterend publiek en de wedstrijden waren prachtig om te spelen’’, aldus DOVO-speler Hicham Haouat.

door Siem van Eck 

In de periode tussen Kerst en oud en nieuw is het een toernooi om naar uit te kijken. Al vroeg in de middag begon de openingswedstrijd tussen VV Veenendaal en Advendo’57. Het spits was eraf en al snel begonnen de doelpunten binnen te druppelen. In de poulefase waren DOVO, Veenendaal, VRC en De Merino’s de favoriet. Als nieuwkomer was de Valleivogels vandaag ook aanwezig bij het toernooi.

PENALTY’S Na de soms wat moeizame wedstrijden in de poulefase was het tijd voor de kruisfinales. Verrassend was SV Panter, dat het ver schopte en het op mocht nemen tegen DOVO. Na een spannende penalty reeks kwam DOVO naar voren als bovenliggende partij. Veenendaal nam het op tegen De Merino’s in de kruisfinale. Na een stand van 0-0 in de reguliere speeltijd moesten ook zij de wedstrijd beslissen in penalty’s. Michiel Schouten scoorde voor Veenendaal de 3-1 en verzekerde zichzelf daarmee voor een plaats in de finale.

GELUKKIG Na een korte pauze mocht het publiek genieten van de finale. Na nog geen tien minuten spelen was het Nick Hak die zijn ploeg op een voorsprong zette. ,,Ik schoot de bal tegen de tegenstander aan en die vloog erin’’, vertelt Hak. ,,Dat was voldoende voor vandaag. We kwamen hier om te winnen en dat hebben we gedaan. Ik moet eerlijk zeggen dat ik blij was met het verlies van De Merino’s in de halve finale. Daar hadden we het nog een stuk lastiger tegen gekregen. Naar mijn mening speelden we vandaag niet op ons best. Gelukkig kunnen we ons dat veroorloven met de kwalitatieve spelers die we hebben. Het was daarnaast ook even wennen om weer in de zaal te voetballen.’’

GEKNOKT Het was Veenendaal dat met man en macht probeerde de gelijkmaker te maken. Tom Ooms schoot de bal op de paal voor open goal, maar ook DOVO was niet zuiver genoeg om de wedstrijd op slot te zetten. ,,We zaten er heel dichtbij’’, vertelt speler Wayne Berry. ,,Jammer van die klutsgoal van DOVO. Wij hadden hier vandaag een stunt kunnen neerzetten. Ik weet niet of we in de penalty’s hadden gewonnen. Jeroen Vrolijk is een heel goede keeper, maar je weet het nooit. Het is heerlijk om hier vandaag te zijn, met zoveel mensen is het een mooie verschijning. We kunnen trots zijn op wat we vandaag hebben neergezet. We hebben de finale gehaald en geknokt voor wat we waard zijn. We hebben laten zien dat Veenendaal meedoet met de rest, zelfs met een derde divisionist als DOVO.’’

Het eindsignaal van de scheidsrechter luidde het feest in voor DOVO. Met 1-0 klopte de ploeg Veenendaal en mocht DOVO de beker mee naar huis nemen.

foto’ en tekst https://www.regiosportveenendaal.nl/sport/voetbal/888737/dovo-wint-het-jan-rebergen-zaalvoetbal-toernooi-met-een-schitte