Wim Bleijenberg overleden

Ons bereikte het trieste bericht dat Wim Bleijenberg op 85 jarige leeftijd is overleden.

Bleijenberg is geboren in Veenendaal en speelde onder meer voor vv Veenendaal, Ajax en het Nederlands elftal.
Wij wensen alle nabestaanden veel sterkte.
  

Onderstaand een weergave van één van zijn legendarische wedstrijden:
Het is het treffen tussen de gedoodverfde kampioen Vitesse en laagvlieger Veenendaal. Hoofdrolspeler in dit duel is Wim ‘De Kont’ Bleijenberg, die later het betaalde voetbal induikt en via Wageningen, Rigtersbleek (Enschede) bij Ajax terechtkomt, waar hij het tot international schopt.
De wedstrijd wordt gespeeld op 20 maart 1950. Voor de latere profclub Vitesse is een gelijkspel voldoende om kampioen te worden van de tweede klasse C. In de voorverkoop worden liefst zesduizend kaarten in Arnhem verkocht. In Veenendaal en omgeving worden vijfduizend kaarten aan de man gebracht.
Daarmee omzomen op die zondag in maart elfduizend (!) mensen het veld van Veenendaal op De Salamander.
bron; http://www.gelderlander.nl/sport/voetbal/amateurvoetbal/salamander-siddert-na-zege-op-vitesse-1.2610805